Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, aby přiváděli děti do 8:00 hod. Po této době se vchod do MŠ z bezpečnostních důvodů uzamyká.

Děti, které odchází po obědě, je možné vyzvedávat od 12:00 do 12:30 hod. v tomto případě napište, posím, jméno dítěte do sešitu na parapetu v šatně.

Děti, které odchází po spaní, je možné vyzvedávat nejdříve ve 14:45 hod.

Předpokládanou nepřítomnost dítěte nahlaste předem p. učitelce (osobně, telefonicky, e-mailem). Pokud dítě onemocní, omlouvejte ho telefonicky do 8 hod na  tel. č.  739 693 433.

Odhlašování stravy je možné nejméně den předem, v případě nemoci v daný den do 8 hod (v první den nemoci je možné odnést jídlo v jídlonosiči, na další dny nemoci se strava odhlašuje).

Na každé pololetí vybíráme od rodičů hygienické potřeby: 1 krabička papírových kapesníků, 1 papírové kapesníky balené (10ks v balení), 4ks toaletního papíru, 1l tekutého mýdla, 1 vlhčené ubrousky, 1 balík kancelářských papírů, 2ks kuchyňských utěrek, 1 balíček papírových ubrousků

Dále, dle domluvy na třídní schůzce, bude vybírána záloha na různé akce (výukové programy, divadlo…) a na výtvarné potřeby.

Do školky si děti přinesou:

• do třídy – triko s krátkým/dlouhým rukávem, kraťasy/tepláky, obuv s pevnou patou (NEPŘÍPUSTNÉ - pantofle, capačky apod…)
  • ve skříňce - náhradní oblečení v případě polití či jiné nehody (tepláky, triko, ponožky, spodní prádlo)
  • na pobyt venku – NUTNÉ SE PŘEVLÉKAT! – pokrývka hlavy, vhodné oblečení na zahradu dle počasí (v zimě nezapomeňte na rukavice, šálu, čepice…), pláštěnka, holínky, mikina, bunda
  • na spaní – pyžamko (výměna 1x týdně), možno plyšáka, který zůstává na lehátku (na víkend si berou společně s pyžamkem domů)
  • další – vlastní hrníček na pití během dne

Prosím, nedávejte dětem do školky žádné hračky (vyjma plyšáka na spaní).

Vše, prosím, podepište fixem na textil, popř. označte jiným způsobem (nášivka, razítko).

Pro děti je zajištěn pitný režim po celý den. Každé dítě má svůj hrníček se svou značkou. Děti jsou vedeny k samostatnosti,  jí vlastním tempem, pokud se samy nenají, učitelky jim  pomohou.

Do MŠ patří pouze zdravé děti. Proto prosíme rodiče, aby přiváděli do MŠ jen zdravé děti a zamezili tak šíření infekcí. Nedávejte dětem do MŠ vlastní jídlo a pití, žvýkačky, bonbóny. Vyjímkou jsou oslavy narozenin, svátků, kdy můžete sladkosti (gumové bonbony, ovoce, sušenka…) předat p. uč., která pak vše mezi děti rozdělí.

Navštěvování MŠ a školní zahrady během provozu mateřské školy (tj. od 6:30 hod do 16:30 hod) dětmi, které nejsou zapsány v MŠ je z bezpečnostních a hygienických důvodů zakázáno. Taktéž není povoleno se zdržovat v prostorách MŠ a školní zahrady po vyzvednutí dítěte zákonným zástupcem nebo pověřenou osobou.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání je 300,- Kč. Splatnost je k 15. dni v měsíci na účet číslo 27-3903230257/0100. Účet slouží též k úhradě stravného.

Vážení rodiče, předem Vám děkujeme za vstřícnost a spolupráci.

Jakékoliv dotazy, informace, upřesnění Vám rádi zodpovíme, popř. podrobnější informace najdete ve školním řádu, provozním řádu, na web stránkách.

Vaše p. uč. MŠ:          Denisa Medunová

Mgr. Eva Pěčková