Kroužky

Ruční práce

pondělí 13:00 -14:00

Mgr. Petra Holzerová

 

Význam této činnosti spočívá v rozvoji jemné motoriky a motoriky malých svalových skupin. Nesporný je i význam estetický. Děti se rovněž seznamují s novými materiály a postupy, rovněž zde plánují, pracují dle předlohy, ale i volně dle své vlastní fantazie. Výhodou práce v keramické dílně je i možnost prezentace svého výrobku ostatním. Děti vytvářejí hodnoty, uvědomují si, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Děti tak získávají vztah k věcem, uvědomují si, že každou věc musí někdo vyrobit, že má určitou cenu a funkci.
Vznik ručních prací bezpochyby souvisí s lidskou touhou zdobit sebe, svůj oděv i své příbytky. Obliba některých druhů ručních prací se znovu vrací, řada ručně dělaných ozdobných doplňků je v současnosti velmi módní. Proto si i my osvojíme základy háčkování, vyšívání, šití a tkaní. Vyzkoušíme si výrobu bambulí, tkaniček nebo drátování či korálkování.

 

Malý hudebník

pondělí 13:00 -14:00 jednou za 14 dní

 
Bc. Pavla Šťastná
 

Zpěv je pro dítě nejpřirozenějším projevem. Některé děti dokonce dovedou dříve zpívat než mluvit. Zpěv také působí na citový vývoj dítěte, pěstuje vnímavost, fantazii, cvičí paměť, rozšiřuje slovní zásobu. Napomáhá překonat strach a stud před okolím. Společně si zazpíváme lidové i umělé písně s doprovodem různých hudebních nástrojů, jako je kalimba, ukulele, klávesy a dětské hudební nástroje. Děti si odnesou vlastnoručně vyzdobený zpěvníček, který budou během každé hodiny doplňovat.

Hravá joga

úterý 13:15 - 14:00 jednou za 14 dní
 

Vendula Kubíčková

 

Jóga je cvičení, kde se děti učí koncentrovat, vnímat tempo hudby, zlepší si koordinaci a smysl pro rovnováhu. Relaxace, asány a správné dýchání, vše formou hravé jógy.

Tajemství za školou

úterý 14:00 - 15:00
 

Mgr. Ladislav Chuchma
 

Nebojíme se objevovat, tvořit,řádit a žasnout venku.Venkovní prostředí přináší dětem řadu výhod.Kromě rozvoje psychického i fyzického zdraví, učení venku nabízí dětem zlepšení pozornosti i vzdělávacích výsledků, motivace k učení a vztahů ve třídě.

 

Čteme s nečtenáři

středa 13:00 - 14:00 jednou za 14 dní

 

Denisa Medunová

 

Knihy skrývají tolik tajemství a zábavy, pojďte je s námi objevovat. Pomocí metod aktivního učení budeme rozvíjet kritické myšlení a čtenářskou gramotnost. Děti budou vedeny k pozornému naslouchání a porozumění textu. Ukážeme jim první kroky, které vedou k získání čtenářských dovedností.

Taneční kroužek

čtvrtek 13:00 - 15:00 jednou za 14 dní
 

Vendula Kubíčková

 

Taneční kroužek je zaměřený na správné držení těla, vnímání rytmu a hlavně radost ze cvičení. Naučíme se něco z baletu, gymnastiky, mažoretek a roztleskávaček. A vše spojíme do tanečních choreografií. 

 
 
 

Střelecký kroužek

čtvrtek 13:00 - 14:00 


Vladimír Adler 

Od 2. pololetí.

Malý Aranžér

čtvrtek 14:00 - 15:00
 

Pavla Nováková
Od 2. pololetí.

 

Děti se budou učit vyrábět nové věci, dávat starým věcem nový vzhled, učit se vytrvalosti a dovednostem.
Vyrábět budou např. lampiony, taštičky, pracovat s tuší a vyrábět z různých druhů materiálů.
 

© 2010 - 2021 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode